Technika dla gościa Podcastu

Aby wystąpić w AnestezjoPodcaście, nie trzeba mieć wiele – najważniejsze jest to, by mieć coś do przekazania 🙂 Technika dla gościa Podcastu nie jest tematem najważniejszym. Oto, czego potrzeba.

Warunki nagrywania

  • po pierwsze, wybierz ciche miejsce, w którym będzie możliwie niewiele dźwięków otoczenia
  • po drugie, wyłącz pralkę, wyłącz zmywarkę, wycisz telefon (również wibracje)
  • i wreszcie, zamknij okno 🙂

Sprzęt

  • przede wszystkim komputer z dowolnym systemem operacyjnym i przeglądarką internetową
  • słuchawki (absolutnie niezbędne)
  • mikrofon (w miarę możliwości zewnętrzny, jednak niekoniecznie – mikrofony wbudowane w komputery mają również coraz wyższą jakość) – za pomocą mikofonu wewnętrznego był nagrywany chociażby wywiad z Szymonem

Zencastr

Technika dla gościa Podcastu - przykładowy screen z aplikacji Zencastr
przykładowy screen z aplikacji Zencastr

Do nagrywania używać będziemy przede wszystkim bezpłatnej aplikacji dostępnej z poziomu przeglądarki, Zencastr. Umożliwia ona nagrywanie właściwie bez straty jakości. Aby dołączyć do stworzonego przeze mnie projektu odcinka, nie trzeba się rejestrować. W umówionym terminie otrzymasz ode mnie link, po którego kliknięciu trafisz od razu do miejsca naszego nagrania. To wszystko!

Technika dla gościa Podcastu – podsumowanie

Jak widać, sprawy techniczne mają znaczenie, natomiast ewentualne braki nie stanowią żadnej przeszkody! Jeśli chcesz wystąpić w AnestezjoPodcaście, skontaktuj się z nami!

Staszek

Lekarz w trakcie specjalizacji. Pomysłodawca i naczelny AnestezjoPodcastu i strony Laryngoskop.eu. Entuzjasta nowoczesnych technologii w edukacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *