Najlepszy prezent dla anestezjologa [TOP5]

Szukasz pomysłu na najlepszy prezent dla anestezjologa? Jako anestezjolog mam dla Ciebie kilka rad 🙂 Zobacz moją listę TOP5!

1. Bluza lub koszulka – prezent dla anestezjologa

bluza jako prezent dla anestezjologa

Bycie anestezjologiem często definiuje również inne sfery życia. Z tego powodu wielu lekarzy chce pochwalić się swoim zawodem również na swoich ubraniach. Dowcipne nadruki związane z podawanymi przez nas lekami, czy sytuacjami z pracy, pozwalają nam delikatnie zasugerować, z kim czytający ma do czynienia.

My sami zaprojektowaliśmy kilka wzorów, które z dumą nosimy. Jeśli chcesz, możesz obejrzeć je tutaj:

2. Kubek z nadrukiem

Kolejną możliwością jest kubek z nadrukiem. Również tutaj dostępność nadruków ograniczona jest tylko przez wodze wyobraźni projektujących. Dodatkowo ze wszystkich prezentowanych opcji, kubek najmniej uszczupli Twój budżet prezentowy 🙂 Niewątpliwą zaletą kubka jest przede wszystkim to, że obdarowany pić z niego będzie codziennie. Nie ma więc możliwości, by nie pomyślał o obdarowującym!

Tutaj znajdziesz wzory kubków, które dla Ciebie przygotowałem!

3. Książka niezbędna do nauki

prezent dla anestezjologa intensywna terapia merino

Zgodnie z wykazem piśmiennictwa zalecanego do przygotowania się do części testowej egzaminu specjalizacyjnego, młodych anestezjologów interesować powinny szczególnie trzy książki: Anestezjologia Larsena (Tom 1 i 2) oraz Intensywna terapia Merino.

4. Monitor aktywności

prezent dla anestezjologa monitor aktywności

Amerykańskie CDC w swoich zaleceniach wymaga, byśmy w tygodniu dostarczali sobie minimum 150 minut wysiłku fizycznego, co przekłada się na około 10 000 kroków dziennie. U anestezjologa, szczególnie na opt-oucie, nie jest to łatwa rzecz. Samemu zdarzały mi się dni pracy, kiedy przez długą operację w ciągu dnia praktycznie nie wychodziłem z sali operacyjnej. W takich sytuacjach skończenie 12-godzinnej zmiany z 1500 kroków „na liczniku” nie jest niczym niezwykłym. Monitory aktywności dostarczyć mogą dodatkowej motywacji do tego, by wzmocnić swoje mięśnie (i serce) i zadbać o swoje zdrowie.

W Decathlonie można znaleźć naprawdę dobry sprzęt za przyzwoite pieniądze – dwa razy taniej od amerykańskiej konkurencji. Za ładny wizualnie i bogaty w funkcje monitor OnCoach 900 zapłaci się na dzień dzisiejszy 179 złotych z darmową wysyłką.

5. Wygodne buty

Brzmi to może dziwnie, ale wygodne buty to prawdopodobnie najlepszy modowy prezent dla anestezjologa, jaki można sobie wykoncypować 🙂 Dostępne w szpitalu na bloku operacyjnym obuwie to przecież najczęściej zabudowane, gumowe buty, w których noga poci się jak po meczu z dogrywką na boisku piłkarskim. A my? Spędzamy w nich często 24h (i więcej) bez przerwy. Wielu lekarzy decyduje się więc na zakup własnego obuwia, to jednak musi spełniać kilka kryteriów. Idealne buty dla anestezjologa muszą więc:

  • oddychać,
  • być wygodne,
  • dawać się łatwo czyścić z tzw. trudnych plam.

Te wymagania spełniają m.in. buty marki Crocs, które można nabyć w dobrej cenie tutaj. W zależności od głównego przeznaczenia możemy „dobrać” odpowiednią wentylację. Ja na bloku operacyjnym używam Specialist Vent, które możesz obejrzeć tutaj.

I jak, masz już pomysł? Daj znać w komentarzach, co postanawiasz kupić! Możesz też mieć ochotę na zapoznanie się z AnestezjoPodcastem: jego najpopularniejsze odcinki to fizjologia układu oddechowego oraz znieczulenie pacjenta z cukrzycą.

Staszek

Lekarz w trakcie specjalizacji. Pomysłodawca i naczelny AnestezjoPodcastu i strony Laryngoskop.eu. Entuzjasta nowoczesnych technologii w edukacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *