AnestezjoPodcast – polski podcast anestezjologiczny

A gdyby tak zacząć nagrywać podcast? – pomyślałem po prostu pewnego dnia. Zamówiłem tani mikrofon i nagrałem pierwszy, pięciominutowy odcinek. Tak narodził się AnestezjoPodcast.

anestezjopodcast - pierwszy polski podcast anestezjologiczny

Dla kogo jest AnestezjoPodcast?

Naszą internetową audycję dedykujemy przede wszystkim lekarzom i pielęgniarkom w trakcie szkolenia. Również specjaliści znajdą tu jednak coś dla siebie. Poruszana przez nas tematyka opiera się głównie na syllabusie Europejskiego Dyplomu Europejskiego Stowarzyszenia Anestezjologii (ESA). Dodatkowo przeglądamy dla Ciebie anestezjologiczną prasę, co miesiąc tworząc kompilację subiektywnie najciekawszych artykułów, które nazywamy Anestezjologiczną Prasówką.

Jeśli interesujesz się podcastem edukacyjnym i chcesz efektywnie wykorzystać na naukę czas spędzany w kuchni czy na dojazdach, AnestezjoPodcast jest dla Ciebie!

Zasady AnestezjoPodcastu

W naszej działalności kierujemy się kilkoma zasadami.

  1. Po pierwsze, źródła. Wszystkie informacje przekazywane w AnestezjoPodcaście opierają się na konkretnych źródłach evidence-based medicine. Staramy się szukać źródeł wysokiej jakości i takich, które nie pozostawiają wiele miejsca na domysły. Korzystamy z podręczników, metaanaliz, materiałów i wytycznych towarzystw naukowych. Pamiętaj jednak, że ostateczna decyzja terapeutyczna zawsze należy do Ciebie.
  2. Po drugie, wolność słowa. Wszystkie opinie prezentowane w AnestezjoPodcaście należą do autorów, którzy nie otrzymują globalnych wytycznych. Słowem, jeśli mówię coś głupiego – trudno, taki jestem 🙂 Nie znaczy to oczywiście, że nie możesz dać mi znać, że Cię to irytuje. Wolność słowa działa w dwie strony!
  3. Po trzecie, niezależne finansowanie. Nie zgarniamy dotacji od firm farmaceutycznych, producentów sprzętu czy towarzystw naukowych w zamian za prezentowanie konkretnej linii. Działamy na zasadzie non-profit, a ewentualne osiągnięte zyski (przede wszystkim Twoje hojne wpłaty w ramach patronatu) przeznaczane są na rozwój AnestezjoPodcastu. Podcast był, jest i zawsze będzie darmowy!

Dostawaj powiadomienia o nowych odcinkach!

A gdyby tak nie musieć pilnować, czy nowy odcinek Podcastu jest już w Sieci? Jeśli chcesz, dwa razy w miesiącu wyślę Ci maila, w którym wrzucę info o nowych odcinkach, dorzucając wpisy z bloga i ewentualne ciekawe informacje o tym, co wydarzyło się w anestezjologicznym światku. Zero spamu!

Zobacz wszystkie odcinki AnestezjoPodcastu!

Nasze odcinki znajdziesz na Anchor.fm, a najnowszego posłuchasz poniżej! Możesz też zobaczyć wszystkie odcinki w kategorii Anestezjologiczny Podcast na naszym blogu!