Anestezjologia: BÓL – konferencja i wykłady

Emocje nadal nie opadły! W Poznaniu odbyła się konferencja naukowa Anestezjologia: BÓL, nad którą patronat medialny objął AnestezjoPodcast. Poniżej znajdziecie specjalne odcinki podcastu, składające się z wykładów nagranych na konferencji (będą dodawane sukcesywnie, w miarę możliwości produkcyjnych).

Możesz też zasubskrybować specjalny kanał „wydarzeniowy” AnestezjoPodcastu:

Etyka i wszystkie emocje bólu

prof. Leon Drobnik

Pierwszy wykład w czasie konferencji zaprezentował prof. Leon Drobnik, wieloletni guru poznańskich (i nie tylko) anestezjologów. Pan Profesor to nie tylko anestezjolog, ale także filozof. Znany więc jest też m.in. z wstępów do własnego kwartalnika „Anestezjologia i ratownictwo” 🙂 Tym razem – nieco filozoficznie – o bólu i związanych z nim emocjach.

Księżniczka na ziarnku grochu

prof. Tomasz Banasiewicz

Trochę o bólu z chirurgicznej perspektywy. Na rozpoczęcie wykładu profesor przytacza dwa znane „powiedzonka”. Po pierwsze, nie ma takiego powikłania, którego chirurg nie da rady wywołać. Po drugie, nie ma takiego bólu pacjenta, którego chirurg nie zniesie. Ale czy na pewno? Bardzo ciekawe wystąpienie!

Ból trudny do leczenia

dr Iwona Zaporowska-Stachowiak

Pani Doktor to z pewnością jedna z najbardziej znanych, szczególnie zaangażowanych postaci. Łączy pracę naukowo-dydaktyczną w zakresie farmakologii z pracą lekarza medycyny paliatywnej. W krótkim wykładzie opowiada o przypadkach, w którym zetknęła się z bólem trudnym do leczenia.

Oparzenia, politrauma, urazy u dzieci

dr Paweł Panieński

Czy znieczulenie bez opioidów jest możliwe?

lek. Michał Burszewski

Uśmierzanie bólu w medycynie taktycznej

prof. Waldemar Machała

Cały program konferencji

Staszek

Lekarz w trakcie specjalizacji. Pomysłodawca i naczelny AnestezjoPodcastu i strony Laryngoskop.eu. Entuzjasta nowoczesnych technologii w edukacji.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *