Tworzymy fiszki do PES z Anestezjologii!

Pedagodzy od dawna dowodzą, że najskuteczniejszą formą nauki jest ta, która wymaga aktywnego wydobywania wiedzy z zakamarków umysłu. Dla większości z nas będzie to forma szybsza i bardziej skuteczna, niż czytanie po raz trzeci obowiązującej literatury.

Przygotowując się do Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, jeden z naszych Kolegów, Bartek Jankowski, wykonał ogromną pracę. Przekopując się przez tony obowiązującego do egzaminu materiału, skrupulatnie tworzył notatki w formie kart do aplikacji Anki. Korzystając z efektów swojej pracy, fenomenalnie zdał egzamin i dzisiaj możemy gratulować mu tytułu specjalisty 🙂 Przygotowane przez Bartka pliki możesz znaleźć tutaj i pobrać bezpłatnie, jeśli wolisz cyfrową formę nauki.

Pobierz wersję elektroniczną (przed korektą): KLIKNIJ TUTAJ
Program do obsługi Anki: http://ankiweb.net/

Anki to elektroniczna wersja tego, co większość z nas zna w formie papierowych FISZEK. Wielu z nas – w tym ja – spędziło przy tym papierowym odpowiedniku długie godziny, ucząc się języków obcych, czy po prostu anatomicznych nazw po łacinie.

Bartek postanowił podzielić się nieodpłatnie przygotowanymi przez siebie kartami, a ja wybrałem z nich 1200. Po korekcie posłużyły one do przygotowania dwóch zestawów kart: „Anestezjologia i artykuły” oraz „Intensywna terapia i sepsa”.

Nawiązałem kontakt z najbardziej znanym polskim wydawnictwem, specjalizującym się w produkcji FISZEK. Wyprodukują oni dla nas te zestawy, pod warunkiem, że skompletujemy łącznie minimum 106 zamówień.

[AKTUALIZACJA] Świetne wieści! Po niecałych 24 godzinach zbiórki udało nam się osiągnąć ten próg! Teraz dobieramy po prostu kolejne zamówienia!

Koszt 2 zestawów (łącznie 1200 FISZEK) to 90,98 zł plus koszty wysyłki (14 złotych). Razem: 104,98 zł. (Ponieważ Zrzutka nie obsługuje przecinków, zaokrąglam o te 2 grosze w górę).

[AKTUALIZACJA 2] Zamówień jest coraz więcej, a wraz z tym odrobinę spada koszt jednostkowy. Mam taki pomysł, żeby tę „nadwyżkę” przeznaczyć na dodrukowanie dodatkowych zestawów, żeby zakup był możliwy także dla chętnych osób już po zakończeniu tej zrzutki – np. kolejnych roczników. My na tym nic nie tracimy (płacimy tyle, ile mieliśmy), inni skorzystają 🙂 Mam nadzieję, że się na to zgadzasz, jeśli nie – napisz mi maila, a nadwyżkę z Twojego zamówienia zwrócę przelewem po jego realizacji.

W skład każdego zestawu wchodzą:

 • FISZKI
 • przekładki tematyczne
 • pudełko MEMOBOX, z przegródkami ułatwiającymi powtórki
 • plastikowe, podręczne etui.

Nie pobieram wynagrodzenia za zorganizowanie tej zrzutki. Jestem wyłącznie pośrednikiem między wpłacającymi, a wydawnictwem. Pracę związaną z przygotowaniem wydawnictwa do druku wykonuję wolontariacko. Jeśli uważasz, że to dobra robota, możesz dołożyć nieco wyższą kwotę – cała nadwyżka zostanie przeznaczona na rozwój anestezjologicznego bloga Laryngoskop.eu. Jest to jednak zupełnie dobrowolne 🙂

W przypadku nieuzbierania odpowiedniej liczby wpłat do 30.06.2020 r. wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Zwróć uwagę, że ze względu na długotrwały proces produkcji i konieczność uzbierania „masy krytycznej zamówienia” przewidywany termin wysyłki to lipiec 2020 🙂

Staszek

Lekarz w trakcie specjalizacji. Pomysłodawca i naczelny AnestezjoPodcastu i strony Laryngoskop.eu. Entuzjasta nowoczesnych technologii w edukacji.

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Pat pisze:

  Świetny pomysł z fiszkami!
  Niestety link do pobrania notatek nie działa 🙁

 2. Agnieszka pisze:

  Niestety u mnie tez nie działa… więc może jednak jest jakiś problem? Próbowałam kilka razy 😉

 3. Ania pisze:

  Czy można je jeszcze zamówic?

  • Staszek pisze:

   Dzięki dużej popularności zbiórki będzie można kupić je w sklepie internetowym Wydawcy. Na ten moment pracujemy jeszcze nad wydaniem dla uczestników zrzutki. Dam Ci znać mailowo, jak ruszy „regularna” sprzedaż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *